Terazi Kalibrasyonu

Hassas ve düzenli tartı, ticaretin en önemli gereksinimlerinden birini göstermektedir. Hassas ölçüm cihazları ile yapılacak ölçümler sayesinde, ticari ahlaka uygun bir çalışma daha kolay ve mümkün olarak karşınıza çıkabilir. Ticaretin her türlü branşında kullanılan ölçü birimleri ve makineler, düzenli olarak çalışmalıdır. Tüm bu gerekler TS EN ISO / IEC 17025 standartlarına uygun olmalıdır.

Burada gerektiği yerlerde devreye giren terazi kalibrasyonu işlemiyle birlikte, doğru bir ölçüm ile güvenli bir ticaretin altyapısı sağlanmış olur. Hem de ürün katılırsa katılsın ölçüm cihazının düzenini çalışıyor olması, alıcının ve satıcının içinin rahat etmesine katkı sağlayacaktır.

Terazi Kalibrasyonu nedir?

Bütün ölçüm cihazlarının belli süre aralıklarla birlikte kalibrasyon kontrolünden geçirilmesi gerekmektedir. Bu konuda uluslararası standart ölçüm yöntemleri ile birlikte, gereken kalibrasyonu sağlıyoruz ve müşterilerimize bu konuda sorunsuz bir hizmet veriyoruz. Çoğu zaman oldukça hassas olması gereken ve ölçüm konusunda alıcıya ve satıcıya sorun çıkarmaması gereken cihazların, böylesine gelişmiş ve uzman yöntemlerle kalibrasyon yönteminden geçirilmesi gerçekten çok önemli bir gereklilik.

Mekanik veya dijital cihazların zaman içerisinde deformasyona uğraması son derece doğaldır. Yalnızca yurtiçi değil uluslararası standartlara uygun olarak uygulanan teknik ve yöntemler ile birlikte, cihazların doğru tartım ölçüsüne gelmesi mümkün hale geliyor. Bu şekilde belli aralıklarla kalibrasyon sistemini kullanmak, firmaların da önemli görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır.

ISO standartlarına veya Türkiye standartları, ticari açıdan bazı zorunlu durumları şart koşmaktadır. Özellikle bu konuda terazi kalibrasyonu nedir dediğimiz zaman, bu sistemin ne kadar gerekli olduğunu bilmemiz ve yapılan yöntemleri anlamamız çok önemlidir.

Terazi Kalibrasyonu firmaları

Düzenli ve tertipli çalışma anlayışına sahip olan firmaların olması, hizmet konusunda rekabeti en üst düzeye çıkarmaktadır. Firmamız yaklaşık 21 yıldan beri tecrübesini bu konuya en iyi şekilde aktarırken, özellikle son yıllarda profesyonel olarak hizmetlerimizi daha geniş bir tabana yayılmış durumdayız.

Hem çalışmalarımızda insanlara güven veriyoruz hem de terazi kalibrasyonu yapan firmalar arasında belli bir kimliğe ve özelliğe sahip hale geldik. Teknolojimiz çalışmam oturduğumuz ve hassas ölçüm konusundaki tüm yeni uygulamalarımız, siz değerli müşterilerimizin yararına ve olumlu sonuç vermeye devam ediyor. Bizi tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacak, son derece uygun koşullarda gereken kalibrasyon işlemini sorunsuz bir hizmet olarak alacaksınız.

1 cevap

Yorumlar kapalı.